Środek opatrunkowy Granuflex

Każda rana, szczególnie ta, która powstała jako skutek współtowarzyszący chorobie, wymaga zdezynfekowania i opatrzenia; z 

biegiem czasu, jej stan może ulec pogorszeniu z powodu zanieczyszczenia drobnoustrojami. Do tego celu służą popularne środki opatrunkowe jak: plaster, bandaż czy jałowa gaza oraz preparaty odkażające, takie jak: jodyna, środek antyseptyczny na bazie alkoholu czy woda utleniona.

Specjalistyczny opatrunek Granuflex

Do ran poważniejszych potrzebne są bardziej zaawansowane środki opatrunkowe i jednym z nich jest nowoczesny plaster Granuflex.

Jest to opatrunek przyklejany bezpośrednio na ranę po uprzednim jej zdezynfekowaniu. Na powierzchni wewnętrznej plaster posiada żel antybakteryjny o specjalnym składzie, przyspieszający gojenie i regenerację tkanek, ma także działanie uśmierzające ból.

Plastry Granuflex znalazły zastosowanie w leczeniu trudno gojących się ran, powstałych z różnych przyczyn i są to najczęściej:

– odleżyny,

– rany chirurgiczne pooperacyjne,

– oparzenia I i II a stopnia,

– rany cukrzycowe,

– rany powstałe z zakrzepicy żył,

i inne tego typu.

Produkt może być stosowany w każdym stadium rozwojowym rany, należy tylko pamiętać, by przed przyklejeniem go wydzielić wokół rany „ramkę” nieuszkodzonej skóry. Jest to konieczne ze względu na zapewnienie szczelności opatrunku. Jeżeli spod plastra nastąpi wysięk, należy go wymienić na nowy.

Plastry są do zakupienia w aptekach oraz aptekach internetowych.

Opatrunki Granuflex dostępne na stronie AptekaOliwna.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opatrunki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *